• Program MALUCH+2021

INFORMACJE DOTYCZĄCE DOFINANSOWANIA Z BUDŻETU PAŃSTWA

Nazwa programu: Resortowy program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "Program MALUCH+ 2021", dofinansowany jest z budżetu państwa.

Nazwa zadania: dofinansowanie na zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 z wyłączeniem miejsc dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki w Żłobku Miejskim i Klubie Dziecięcym w Chorzelach

Wartość dofinansowania w 2021 r. do funkcjonowania miejsc opieki w trybie art. 62 ust. 6 ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz U. Z 2021 r. poz. 75 ze zm.):

Żłobek Miejski w Chorzelach – 37 440,00 zł (słownie: trzydzieści siedem tysięcy czterysta złotych zero groszy) na zapewnienie funkcjonowania maksymalnie 39 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do la 3;

Klub Dziecięcy w Chorzelach – 15 360,00 zł (słownie: piętnaście tysięcy trzysta sześćdziesiąt złotych zero groszy) na zapewnienie funkcjonowania maksymalnie 39 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3;
          Liczba miejsc opieki
          stanowiąca podstawę do wyliczenia przyznanej kwoty dotacji celowej wynosi 55, w tym: 39 w żłobku i 16 w klubie dziecięcym.

Całkowita kwota dofinansowania: 52 800,00 zł
          Całkowita kwota zadania: 52 800,00 zł

Opis zadania: Gmina Chorzele na podstawie złożonego wniosku przez burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Panią Beatę Szczepankowską, otrzymała dofinansowanie z ,,Programu MALUCH+ 2021". "Program MALUCH+ 2021" wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 - żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. "Program MALUCH+ 2021" jest programem rocznym. Celem "Programu MALUCH+ 2021" jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.

INFORMACJE DOTYCZĄCE DOFINANSOWANIA Z BUDŻETU PAŃSTWA

RODZAJ DOTACJI: dotacja celowa z budżetu państwa na dofinansowanie zadań własnych gminy z zakresu organizacji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 na zasadach określonych w przepisach o finansach publicznych.

NAZWA ZADANIA:

Wartość dofinansowania w 2021 r. do funkcjonowania miejsc opieki w trybie art. 63 ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. z 2021 r. poz.75,ze zm.):

Żłobek Miejski w Chorzelach – 42 120,00 zł (słownie: czterdzieści dwa tysiące sto dwadzieścia złotych 00/100);

Klub Dziecięcy w Chorzelach – 17 280,00 zł (słownie: siedemnaście tysięcy dwieście osiemdziesiąt złotych 00/100);

Liczba miejsc opieki

Całkowita kwota dofinansowania: 59 400,00 zł

Całkowita kwota zadania: 59 400,00 zł

Opis zadania: Gmina Chorzele na podstawie złożonego wniosku przez burmistrz Miasta i Gminy Chorzele, otrzymała dofinansowanie w dotacji celowej z budżetu państwa na dofinansowanie zadań własnych z zakresu organizacji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 na zasadach określonych w przepisach o finansach publicznych. Środki zostaną przeznaczone na bieżące funkcjonowanie miejsc opieki dla dzieci w Żłobku Miejskim i Klubie Dziecięcym w Chorzelach.

Informacja dot.dofinansowania z budżetu państwa.docx
          Informacja dot.dofinansowania Maluch+__.docx