• Zajęcia dodatkowe

• Żłobek Miejski w Chorzelach poszerzył oferte edukacyjną dla swoich dzieci. Oprócz zajęć podstawowych, odbywających się codziennie, Żłobek oferuje zajęcia dodatkowe, są to: RYTMIKA, JĘZYK ANGIELSKI, BAJKOTERAPIA

RYTMIKA dla dzieci odbywa się raz w tygodniu (czwartek) na sali gimnastycznej. Zajęcia rytmiczne trwają 30 min, prowadzi je zawodowy muzyk Pan Ireneusz Jarema. Zajęcia rytmiczne są przez dzieci bardzo lubiane, dostarczają im wiele zabawy i radości.

Zdjęcie na sali gimnastycznej. Dzieci stoją w grupie, przed dziećmi stoi mężczyzna grający na kibordzie

JĘZYK ANGIELSKI odbywa się dwa razy w tygodniu we wtorki i piątki. Zajęcia trwają po 20 min. Prowadzi je nauczycielka języka angielskiego Pani Olga. Idąć z duchem czasu zadbaliśmy o to, aby dzieciaki uczęszczające do Żłobka wyposażone zostały w podstawy języka angielskiego, niezbędnego do komunikowania się w obecnych czasach. Żłobkowicze z przyjemnością uczą się nowego języka, który jest im przybliżony w formie zabawy.

Zdjęcia w sali zajęć. Dwa zdjęcia przedstawiające kobietę tworzącą z dziećmi koło. Na jednym zdjęciu dzieci siedzą na beżowej wykładzinie, na drugim zdjęciu dzieci stoją.

Kobieta klęczy przed grupką dzieci, trzymając się za uszy. Stojące przy niej dzieci wykonują tą samą czynność.

BAJKOTERAPIA

Od października 2020r. w naszym Żłobku w grupie biedronki będą odbywać sie zajęcia z bajkoterapi. Pierwsze z nich mamy juz za sobą 🙂, zajęcia pod tytułem " Lęk przedszkolny". Dzieciaki wykazały sie dużym zainteresowaniem, skupieniem i były bardzo podekscytowane. Celem zajęć jest podpatrzenie przez dzieci jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, zbieranie doświadczeń w pokonywaniu leków, dostrzerzenie, że nie tylko one mają dany problem, pokonywanie leków, poznawanie odpowiednich wzorców postępowań, nauka akceptacji innych i budowanie poczucia własnej wartości.

Na beżowej wykładzinie w kole siedzą dzieci wraz z kobietą,która w ręku trzyma książkę

Kobieta z chłopcem trzyma się za ręke. Za nimi idzie grupa dzieci. Wszyscy idą w pozycji przykucniętej
          Dzieci siedzą przy zielonych stoliczkach , kolorują obrazek.