• ,, Projekt innowacyjno - wdrożeniowy w zakresie oceny funkcjonalnej "

•  data publikacji : 15.12.2022

Miejski Zespół Placówek Opieki nad Dziećmi w Gminie Chorzele w efekcie aktywnej współpracy z Prezesem I Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych Panem mba, mgr Robertem Wilczkiem włączony został do dużego ogólnopolskiego projektu pn. ,, Projekt innowacyjno - wdrożeniowy w zakresie oceny funkcjonalnej ", którego inicjatorem jest Ministerstwo Edukacji i Nauki. W ramach projektu, podstawowym założeniem jest przeprowadzenie badań przesiewowych m.in. wśród dzieci uczęszczających do żłobka i klubu dziecięcego, dzięki którym zostaną wychwycone niepokojące sygnały zaburzeń rozwoju lub trudności w edukacji i codziennym funkcjonowaniu emocjonalno-społecznym małego dziecka.Wyniki ukazane w badaniach przyczynią się do opracowania postulowanych od lat systemowych rozwiązań, które podnoszą jakość i zapewniają dostępność wsparcia oferowanego dzieciom i ich rodzicom. Placówka tym samym otrzyma sygnały niepokojących zaburzeń w rozwoju dziecka, które będziemy mogli zasygnalizować rodzicom. Wczesne wykrycie i zdiagnozowanie trudności u dziecka zapewnia prawidłowy rozwój w przyszłości.